Orb - U.F.Off (The Best of the Orb) (1998)

Esimene Orbi plaat, mis ma sain, üpris kohe peale selle ilmumist. Alguses see eriti ei meeldinud, va. "Blue Room" ja veel mõni lugu. Korraga aga avastasin, et tegelikult on iga lugu sellel plaadil kuidagi omapärane, hea... Kuulasin veel ja avastasin, et iga looga ma saan oma mõtteis reisida kuskile, midagi enneolematut ja uskumatut ette kujutada (loodus, planeedid, kosmos jne.). Ja siis hakkas see asi mind raskelt huvitama ja tegelikult tõi see plaat mind ka otseselt ambienti juurde. See on superhea! Ei ole halba lugu sellel plaadil.


01. A Huge Evergrowing Pulsating Brain That Rules From The Centre Of The Ultraworld (Orbital Dance Mix) [8:10]  mp3
09.06.2007. Täiesti erakordne lugu.

02. Little Fluffy Clouds (Dance Mix 2) [4:10]  mp3

03. Perpetual Dawn (Solar Youth Mix) [3:35]  mp3
04.05.2003. Meenuvad need hetked 1998. aastal, mil selle plaadi ostsin. See lugu tuletab seda kõike mulle tunnete tasandil meelde. Tõeline Orb. Tookord avanes minu ees uus ja täiesti eriline maailm. See lugu on nauditav kogu oma täiuses. See seguneb mälestuste ja tunnetega. Väga huvitav, et suudan mäletada tundeid ja neid taas mingil kujul esile kutsuda... Eriti hästi õnnestub see aga muusikaga.

04. Blue Room (7" Mix) [4:01]  mp3
11.08.2001. Ja nüüd see tuleb... Kuidas küll saab olla olemas elavaid inimesi, kes sellise loo on kokku pannud??? See on midagi enamat, kui geniaalsus! Mul on tunne, et ma peaaegu nagu olen see mees seal kaljude peal filmis "Kolmandat liiki lähivaatlused" ("Close Encouters of the Third Kind"). Oleks nagu teisel planeedil. Olen kusagil, pime on, aga eespool on valgus, seal kusagil eemal. Loodus on vaevu-nähtavalt sinine... Must taevas on minu kohal, ja eemal on valgus. Nii: sõnad lõpevad otsa........................... Ei veel. Selle naise hääl kõlaks justkui mägede vahel, ööhämaruses. Kõik see rütm ja kõik see lugu on lihtsalt erakordne!

05. Assassin (7" Mix) [3:41]  mp3
11.08.2001. Näed, ka minimalistliku rütmi loo alguse oskab Orb teha mitteminimalistlikuks ja mittemonotoonseks (vastupidiselt Daft Punk'ile). Jah, meloodiat nagu pole ollagi, mingid hääled justkui käiksid, peaaegu nagu tuleks lugu kokku... Aga see on minu jaoks midagi enamat kui muusika. See ei ole mingi meelelahutus, vaid reis teise maailma. Nojah, eks sedagi või meelelahutusena võtta.
04.05.2003. Superüliorbilikud helid! Nad on lihtsalt geeniused, mul pole rohkem sõnu.

06. Pomme Fritz (Meat 'N Veg) [7:12]  mp3
11.08.2001. See on kosmiline rõõm!

07. Toxygene (7" Edit) [3:31]  mp3
11.08.2001. Siin saab see rõõm veelgi selgema väljenduse. See on hea jätk eelmisele loole. Kunagi oli aeg, kui see lugu tundus kuidagi liiga tavaline või lärmakas, aga nüüd meeldib kohutavalt! Eriti see kaheminutiline algus Orblivionil on väga hea!
20.08.2001. See on suursaavutus. Mingi omamoodi tipp ja tulemus. Seda lugu kuulates tahaks õhku tõusta ja maakerale tiiru peale teha! Seda lugu kuulates osutub see vist ka võimalikuks... Jah, üks kõrvalepõige Kuulegi...
04.05.2003. See on samuti üks kõige erilisemaid pärle, mida Orb teinud on... Siin pole midagi enam kommenteerida ega kirjutada, vaid lihtsalt kuulata ja reisida...

08. Outlands (LP Version) [6:10]  mp3
04.05.2003. Perfektne Orb. Selle loo igas hetkes kajastub Orbi olemus. Mul on lihtsalt nii hea olla seda lugu kuulates...

09. DJ Asylum (7" Edit) [3:56]  mp3

10. Mickey Mars (7" Edit) [3:51]  mp3

11. Towers Of Dub (Original Mix) [10:23]  mp3
19.08.2001. Ma olen kuskil kosmoselaevas, kus on palju teisigi inimesi, aga nad ei näe mind. Sõidan. Keegi teine juhib kusagil, mina ei tea sellest midagi. Selline hea kosmiline tunne on, et jälle olen kosmosesse saanud. Ühtlasi Orbi maailma... Hetkeks plaadiümbrist lugedes tulid meelde tunded, mida tundsin 1998. aastal, kui selle plaadi ostsin ja Orb mõne aja pärast kohutavalt meeldima hakkas. See on mingi täiesti omamoodi tunne, mida lihtsalt ei annagi täpselt sõnadega kirjeldada. Kuidas ikka kirjeldada tunnet, et oleks nagu ajas kolm aastat tagasi läinud mõnda konkreetsesse hetke elama?

12. Pi (Part 1) (LP Version) [0:58]  mp3

Peidetud lugu 13. Oxbow Lakes [8:36]  mp3
19.08.2001. See on midagi erilist... Olles näinud ühte "Oxbow Lakes"-i mixide singli ümbrist (siin ja siin), on kergem kogu olukorda ette kujutada. Ja see on midagi võimast......... On öö, mitte süsimust, vaid taevas on hästi tumesinine, kusagilt nagu tuleks ka valgust. On tuulevaikne ilm ja tasane järv, selle ümber mäed. Ühe mäe taga kõrgub tohutu suur Orbstari valge õhkkerge konstruktsioon, mis ilmselt on üldse õhus. See pilt avaldas mulle nii suurt mõju, et sattusin umbes sarnasesse olukorda ühes unenäos aasta või poolteist tagasi. Täpsemalt on meeles see, et ma seda Orbstari konstruktsiooni lähemalt uurisin. See sädeles ja kiirgas valgust... Ümberringi oli öö ja ma olin üksi... Mõni üksik puu oli ka minu lähedal. Küll tahaks veel unenäos Orbi maailma jõuda!
04.05.2003. Esimest korda kuulen seda lugu, hoides käes Oxbow Lakes'i vinüüli, mille kaaned on supererilise kujundusega, mida olin siiani vaid Internetis näinud. Sinine taevas, kus on valge triip, õhtu, või koguni öö, tumesinised mäed, mustendavad metsad mägedel, põhjatu järv, mille peal on triibud ja punktiirjooned, vesi on sügavalt tumesinine, ühe mäe taga on Orbstar, õhkõrn ja läbipaistev... See on UFO-kogemus. Pilved taevas on osalt udused, pigem ühtlased, kaugemal justkui äralõppevad (nende taga pole enam midagi). Kord olin unennäos selles paigas... Olin Orbstari lähedal, see kiirgas valgust ja sellel olid helendavad punktid peal. See on nii eriline kogemus ja elamus...


cover
cover in 1
cover in 2
cover in 3
cover in 4
cover in 5
cover back
cd
backcover in
backcover