Orb - Orblivion (1997)

See on üks rõõmus reis päikesesüsteemi! Üks reis täis lootust, rõõmu ja vabadust planeetide vahel! Nagu ma kuskil allpool ka mainin - globaalne rõõm, kõikehaarav ja kõiketäitev rõõm ja vabadus on see, mis siit välja paistab ja välja kõlab. See plaat on üks uskumatu saavutus inimeste poolt.


01. Delta MK II [7:00]  mp3
20.08.2001. See plaat üldiselt on üks Orbi tippsaavutusi... Kogu kujundus ja muusika. See lugu on nii kosmiline, tunded on umbes samad, kui Toxygene'i kuulates, et olen kuskil kosmoselaevas... Või mingis tähtedevahelises peatuskohas, mine võta nüüd kinni. Iga Orbi lugu on nagu omaette tippsaavutus, kunstiteos, mis väärib lähemat uurimist ja sisse elamist. Tekkis veel selline huvitav mõte, et Orb teeb muusikat umbes nii, nagu oleks käsitsi ja peast stereogrammi joonistada - teed kokku mingi sigrimigri, aga tulemus, kui osata vaadata (antud juhul kuulata), on oivaline.
23.02.2002. Olen mingis NASA teadusekeskuses. Taevas on sinine ja on õhtu. Lähen ruumist välja ja vaatan taevasse. Taevas on sinine. Inimesed minu ümber muudkui sagivad ja katsetavad... Vahepeal käin koguni kosmoses ära.

02. Ubiquity [6:13]  mp3
23.02.2002. Lähen vahepeal õue puhkeparki. Taas satun oma mõtteis lillede planeedile. Vaatan enda ümber ja kõik kohad on lilli täis. Huvitav, ega mind siia teaduslikule tööle ei saadetud? Korraga lendan selles lillelõhnas ringi ja unustab enda ära... Siis aga leian teeraja lillede vahel ning kõnnin mööda seda. Nende lõhn on üle pea... On see kolmanda planeedi saladus? Ei tea.

03. Asylum [5:19]  mp3
23.02.2002. Korraga leian end uuest kohast. On see nüüd sama planeet või juba mingi uus? Siin on järved, rohelised aasad, metsatukad, mäed. Aga ma saan ju lennata! Kuidas ma selle jälle ära unustasin? Tõusengi õhku ja lendan üle nende. Lendan nii kiiresti kui tahan. See kõik on nii perfektne ja ilus!

04. Bedouin [4:31]  mp3
20.08.2001. Jälle uues kohas. Mingil ... planeedil vist. Vesi on lähedal, suurlinna tuled, suurlinn ise ka muidugi... Mina tõusen õhku ja lendan selle lähedal veidi ringi. Õhtuhämarus on tulnud, imeilus päikeseloojang on kuskilt kaugelt ka näha. Pean olema ettevaatlik, et ma liiga kõrgele ei tõuseks, muidu kaotan selle koha äkki ära...
23.02.2002. Aeg aga sai otsa ja ma pidin mujale minema. Olen taas NASA keskuses ja lendan selle ümbruses. Seal on ka ilusad paigad. Keegi hakkab nende (töötajate) hulgast lahkuma. Läheb ära koju ja teeb nüüd ettevalmistusi. Aeg-ajalt istub rõdul ja laulab ilusat laulu. Sest ta lahkub ja läheb tagasi Inglismaale keltide sekka. Keegi peab veel lahkumiskõnet...

05. Molten Love [6:39]  mp3
20.08.2001. Oh, neid kosmilisi kohti hakkab juba palju tekkima, kus ma täna käia saan. Võin väsida. Lendasin ühele väikesele Saturni kuule, vähemalt kodu lähedal. Bravo, Dr. Alex Paterson! Siin lihtsalt on hea olla.

06. Pi [1:05]  mp3
23.02.2002. Korraks satun keset suurlinna hommikut... Kõik kiirustavad...

07. S.A.L.T. [7:54]  mp3
23.02.2002. Olen endiselt linnas. Kuskil räägib keegi mees midagi. Ta räägib väga põnevaid asju, mida on kohe huvitav kuulata. Ise olen ka kõhedust täis ega tea, mida tema jutust arvata. Teised inimesed on ka põnevil ja arutavad hoolega tema sõnade üle. Mõni usub, mõni mitte. Mina vaatan neid lõbusalt naerdes pealt. Oh neid inimesi! Miks minu kell piiksub? Vajutan igasuguseid nuppe, mis seal on, aga ikka ta piiksub nii, nagu ise tahab...

08. Toxygene [5:19]  mp3
20.08.2001. Hoiatasin korraks Maa elanikke nende tuleviku eest, nüüd lähen aga kosmoselaeva. Hmm, siin on palju rahvast. Nagu mingi Pariisi kohvik. Rahvas räägib prantsuse keelt, millest ma mõhkugi ei mõika. Nemadki, küll kosmoseturistid, teevad nagu minagi oma igapäevast sõitu Maa ja Saturni vahel. Aga see on siiski imeline, sest mina olen alles uus ja pole palju sõitnud. Lähen neist veidi eemale. Nüüd saime õige hoo sisse. Aga - me ei sõidagi otse! Teeme nagu mingit lõbusõitu, tiirutame siin ja seal ringi, vaatame ka teisi planeete. Alguses teeme tiiru Maale peale ja siis juba Veenuse poole. See on üks imeline reis, üks vägev kosmosereis!

09. Log of Deadwood [1:13]  mp3

10. Secrets [5:32]  mp3
20.08.2001. Maal tagasi. Mingis klassiruumis, koolis. Ma olen mingis atmosfääris. Akadeemilises atmosfääris. On selline hästi ilus ja päikesepaisteline ilm, ühes USA kolledzhis, kõik on erksad ja jutustavad kõva häälega. Minagi kõnnin nende hulgas. Kõik ainult kõnnivad, keegi ei lenda. Noh, siis mina lendan! Ja tõusengi õhku, sest see on mulle omane. Lendan kooli katuse kohale ja imetlen sealt kogu seda elavat elu ja noori ilusaid inimesi.

11. Passing of Time [9:27]  mp3
20.08.2001. Mis kärbseid mulle pähe aetakse? Mingi sektant lobiseb midagi. Nende raketile ma ei lähe. Kõnnin oma teed ja lähen loodust imetlema. Seal eemal on mingid metallkonstruktsioonid, mis ülevalt alla ja alt üles hõljuvad. Nad on kusagil kaugel, vaikuses.

12. 72 [0:06]

Peidetud lugu 13. [6:30]  mp3


cover
cover in 1
cover in 2
cover in 3
cover in 4
cd
backcover in (heavily improved)
backcover